Yearn Finance (YFI) neden düşüyor

Geçen ay 44 bin dolara kadar yükselen YFI, bugün 13 bin doların da altını gördü. Uzmanlar bu düşüşünü Curve’e (CRV) bağlıyor.

Geçen ay 44 bin dolara kadar yükselen YFI, bugün 13 bin doların da altını gördü. Kripto para yatırım fonu Spartan Capital’in araştırma yöneticisi Jason Choi, bu fiyat düşüşünü Curve’e (CRV) bağlıyor. Diğer yandan geçen ay piyasanın gözdesi olan DeFi alanı da toplu olarak ivme kaybediyor. Uniswap (UNI) dahil olmak üzere birçok DeFi token’ı büyük düşüşler yaşadı.

Merkezi olmayan finans hareketi DeFi, fiyat açısından üç haftalık zor bir zaman dilimini geride bıraktı. Son dönemin ciddi yükseliş yaşayan, bir dönem 44 bin dolar seviyesine kadar gelen, geliştirici Andre Cronje’nin başında olduğu yearn.finance’in tokenı YFI ise çok ciddi bir düşüş yaşadı. Birçok DeFi token’ı gibi her gün kademe kademe düşen YFI, 14 bin doların altını da gördü.

Kripto para yatırım fonu Spartan Capital’in araştırma yöneticisi Jason Choi, yearn.finance’in, sabit coin’ler için merkezi olmayan bir değişim olan Curve (CRV) platformundaki sabit coin havuzuna bağımlı olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir