Reddit, Ethereum tabanlı token’larını piyasaya sürdü

Dünyanın en popüler internet platformlarından Reddit, Ethereum tabanlı token’larını piyasaya sürdü. Reddit üyeleri, token’ları oy vermek, içerik yaratıcılarına bağış yapmak ve para aktarmak için kullanabilecek.

Popüler sosyal medya platformu Reddit, kullanıcıların içeriğe yaptıkları katkı karşılığında ödül alabilmeleri için iki token çıkardı.

Bu token’lardan biri MOONS ve diğeri BRICKS olarak adlandırıldı. Token’ların Reddit’in “Topluluk Puanları” adlı yeni girişiminin bir parçası olarak /r/Cryptocurrency ve /r/FortniteBR subreddit’lerindeki üyelere verileceği belirtiliyor. Bu iki subreddit’teki üye sayısı, sırası ile 1 ve 1.3 milyon. Kullanıcıların bu token’ları yönetebileceği ve konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceği Vault sayfası yayına alınmış durumda. Her iki token da ERC-20 standardı ile Ethereum üzerinde çıkarıldı.

Reddit üyeleri, token’ları oy vermek, içerik yaratıcılarına bağış yapmak ve para aktarmak için kullanabilecek. Ayrıca token bakiyeleri, kullanıcıların güvenilirliklerini ölçmenin bir yolu olarak gösterilecek.

Geçen ay, Reddit’in bir kripto para çıkarmak için çalışmalar yürüttüğünü bildirmiştik. Bu çalışmaların şimdi tamamlanmış ve kullanılabiliyor olması, Reddit’in kullanıcı tabanı göz önüne alındığında kripto para ekosistemi için büyük bir kilometre taşı. Dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 20 sitesinden biri olan Reddit.com, son ay 1 milyar 540 milyon ziyaret aldı. Platformun mobil uygulamaları da bugüne kadar en az 20 milyon kez indirildi.

Öte yandan Reddit’in kurucusu Alexis Ohanian, kripto paralarla yakından ilgilenen bir isim. Ohanian’ın Origin Protocol ve AVA gibi kripto para girişimlerinde yatırımları bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir