Aion Vakfı Bitcoin ve Ether satmaya devam ediyor

Aion Vakfı tarafından bugün yayınlanan bir rapor, projelerin mevcut kripto para kışını nasıl yönettiklerine ışık tutuyor. Aion, Büyük Dörtlü’ye dahil denetim şirketlerinden biri olan Deloitte tarafından resmi olarak denetlenmemiş olsa da rapor bu şirketin yardımı ile oluşturuldu.

Aion Vakfı’nın CEO’su Matt Spoke’a göre vakıf, elinde bulundurduğu Bitcoin ve Ether‘in yarısını sattı. 2018’in başından itibaren başlayan satışların kripto para fiyatlarındaki yükselişlerden yararlanmak için iyi zamanlanmış olduğu anlaşılıyor.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşun Blockchain platformunun faaliyete alınması çalışmaları ve Kanada, Barbados ile Çin’deki ofisler için 10 milyon dolardan daha fazla para harcadıktan sonra bile 31 Ekim itibari ile 5.8 milyon doları itibari paradan oluşmak üzere 14 milyon dolar parası bulunduğu belirtildi.

Spoke, “Bu süre zarfında istikrarımızı güvenceye almak için topladığımız Bitcoin ve Ether’imizin önemli bir miktarını tasfiye ettik.” dedi ve “Önümüzdeki birkaç ay boyunca daha fazla Bitcoin ve Ether satmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Spoke, sözlerinin devamında Aion protokolünün halihazırda vide oyunu girişimi ClanPlay gibi aktif kullanıcılara sahip olduğunu fakat büyümesini desteklemek için daha fazla nakde ihtiyacı olacağını ifade etti. Ayrıca ağın Amazon Web Services gibi merkezi alternatiflerle karşılaştırılabilir hizmetler sunmasının beş yılı alacağını söyledi.

Bu arada Spoke, ekibinin Aion token’ları karşılığında kripto para fonlarından ve akredite yatırımcılardan ek kaynak isteyebileceğini belirtti.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Aion token’ları şu anda Binance ve Bitfinex gibi önde gelenleri de dahil olmak üzere iki düzineden fazla borsada işlem görüyor. Token, 41 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir