Yeni boğa koşusunuda Amazon beklentisi

Önde gelen kripto para borsası Binance‘nin CEO’su Changpeng Zhao, Jeff Bezos’un kurucusu olduğu online perakende devi Amazon’un bir sonraki boğa koşusu için katalizör (tetikleyici güç) etkisi yapabileceğini söyledi.

Çoğunlukla CZ olarak bilinen Changpeng Zhao, Twitter’daki takipçilerine bir sonraki boğa koşusunu neyin tetikleyebileceğini sordu.Ayrıca, bunu çoğu zaman sorduğunu ve kendisinin de cevabı bilmediğini ekledi.

Crypto Guy adlı bir kullanıcı ise şaka yollu şöyle yazdı:

“CZ, dolaşımdaki bütün Bitcoin’leri satın alarak boğa koşusunu başlatabilir.”

CZ ise buna şöyle cevap verdi:

“Ben yapamam ama Amazon’un CEO’su Jeff Bezos yapabilir.”

Jeff Bezos, dünyanın en zengin insanı olabilir. Amazon’un yüksek hisse fiyatları da bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi.

Crypto Guy bunun üzerine şöyle yazdı:

“Jeff Bezos’u Binance’e getirin.”

CZ ise şöyle yanıtladı:

“Kripto para dünyasını ona götürmek daha kolay. Amazon’un kripto paraları kabul edeceği günü bekleyin.”

2017’nin başında 1,000$’ın altında olan Bitcoin‘in 2017’nin sonuna doğru 20,000$ seviyelerine tırmanması, kurumsal yatırımcıların kripto-para dünyasına adım atmaya yönelik beklentilerini artırmıştı.

2018’e geldiğimizde ise yerleşik finans sektöründen gelecek yatırımların gerçekleşmemesi nedeniyle çoğu Bitcoin ve kripto para yatırımcısı pozisyonlarını kapatarak gemiyi terk etti. Bunda etkili olan diğer faktörler ise, artan düzenleme tehdidinden kaynaklanan endişe ve genel benimseme konusundaki şüpheler idi.

Geçtiğimiz ay, bu korkular gerçeğe dönüştü. Bitcoin Cash çatallanması sonucu iki geliştirici grup da birbirini yok etmeye girişti. Bu gruplar, Bitcoin ve kripto para fiyatlarının tamamen çökmesini, pozisyonlarından vazgeçmeye tercih ettiler.

Çok sayıda insanın, fiyatların yükselmesi için bir dizi perakendecinin Bitcoin’i kabul etmeye başlaması gerektiğini düşünmeye başlamasıyla birlikte Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesi son aylarda önemli bir eleştiri konusu oldu.

Benimsenmedeki artış ve Bitcoin kullanımıyla ilgili bazı olumlu sinyaller var ancak, Amazon gibi büyük firmalar dijital token’ları kabul edene kadar piyasadaki güvensizlik ortamı devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir