Ripple, “XRP’den uzak durun” diyenleri hayal kırıklığına uğratacak mı?

XRP ile ilgili eleştiriler giderek artarken Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz, şirketin XRP’den uzak durmasını isteyenleri uyardı.

Ripple’ın XRP ekosistemi üzerinde çok fazla kontrol sahibi olup olmadığına ilişkin tartışmalar yeni bir istikamete gidiyor.

Şirketin üst düzey yetkililerinden birinden Ripple’ın XRP’den uzak durması gerektiğini söyleyen bir XRP savunucusuna çarpıcı bir yanıt geldi.

Twitter’da XRP_News ismi ile 23 bin takipçiye sahip kullanıcı, Ripple’ı XRP’den uzaklaşmaya çağırdı:

“Ripple, XRP ekosisteminin büyümesine yardımcı olmak için her ne yapıyorsa kesinlikle çalışmıyor. Ripple, lütfen XRP’den mümkün olduğunca uzak dur. Yardımınızı istemiyoruz. İnsanlar için bağımsız bir dijital varlık istiyoruz.”

Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz, buna dikkat çekici bir karşılık verdi. Schwartz, şirketin üçüncü en büyük dijital para ile bağını koparmasını isteyen herkesin büyük hayal kırıklığına uğrayacağını ifade etti:

“Korkarım sizi büyük hayal kırıklığına uğratacağız.”

Bazı yatırımcılar, Ripple’ın XRP satışlarının fiyatın düşmesine neden olduğunu iddia ediyor. Şirket, Temmuz ayında ikinci çeyrekte 250 milyon doların üzerinde XRP satışı gerçekleştirdiğini açıklamıştı. San Francisco merkezli girişim, fonlarını faaliyetini devam ettirmenin yanı sıra XRP için geliştirme yapan şirketlere yatırım yapmak amacıyla kullandığını söylüyor. Ripple, yakın zaman önce XRP’nin benimsenmesini artırmayı hedefleyen Coil’e 1 milyar XRP’lik hibe yapmıştı. Şirket, satışlarının XRP’nin fiyatına bir etkisi olmadığı düşüncesinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir