Ripple, Dubai bankası ile anlaştı

Ripple, Dubai merkezli büyük bankalardan Fujairah Ulusal Bankası ile anlaşma sağladı. Anlaşma gereği banka, RippleNet ağına katılarak Ripple’ın sunduğu avantajlardan yararlanacak.

Bankaya göre, Fujairah Ulusal Bankası (NBF), müşterileri için sınır ötesi ödemeleri geliştirmek üzere RippleNet ağına katıldı.

Blockchain şirketi Ripple, geçtiğimiz günlerde Dubai merkezli Fujairah Ulusal Bankası (NBF) ile ortaklık imzaladı. RippleNet ağına katılarak banka, müşterilerinin neredeyse anında işlem yapmalarına imkân sağlayacak.

NBF CEO’su Vince Cook, dijital teknolojinin yükseldiği bir çağda hizmetlerini geliştirmek için yenilikçi yollara ihtiyaç olduğunu söyledi. Bilindiği üzere, Bitcoin’in arkasındaki teknoloji olan Blockchain, sınır ötesi ödemelerin kesintisiz ve zorlanmadan yönetilmesini sağlıyor.

Cook yazılı mesajında “Müşterilerimizin işleri ve kişisel ihtiyaçları için her zaman en iyi çözümü arayıp, onlara söz verdiğimiz gibi en iyi finans ortakları olacağız” dedi.

Geçen yıl, NBF ayrıca R3’ün Corda kurumsal Blockchain teknolojisini kullanan Marco Polo blok zinciri ağının bir üyesi olmuştu.

NBF’nin başlıca odak noktası ise, IndusInd Bank aracılığıyla sürekli olarak ülkelerine para gönderen Hintli müşterileri olacak. Mumbai merkezli banka, Hindistan’da yıllık 80 milyar doları aşan sınır ötesi ödemeler için Şubat 2018’de RippleNet’e katılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir