MoneyGram, Bitcoin (BTC) Hizmeti Sunacak

MoneyGram’ın kripto paraya olan ilgisi XRP ile olan ilişkilerini sonlandırmasının ardından sona ermedi. Dallas merkezli para transferi şirketi, Bitcoin alımlarını ve satışlarını ABD’deki binlerce kişiye götürmek için kripto para borsası Coinme ile bir bağlantı kurduğunu duyurdu. Ortaklık, en büyük kripto para biriminin sahiplerinin kazançlarını nakde çevirmesini çok daha kolay hale getirecek.

MoneyGram’ın CEO’su Alex Holmes yaptığı açıklamada, işbirliğinin şirketin yeni bir müşteri segmentini yakalamasına yardımcı olabileceğini söylüyor:

“Bu yenilikçi ortaklık, Bitcoin’i yerel fiat para birimine bağlamak için Coinme ile bir köprü kurarak kriptodan nakde modeline öncülük eden ilk şirket olduğumuzdan, işimizi tamamen yeni bir müşteri segmentine açıyor.”

MoneyGram, Haziran 2019’da Ripple ile büyük bir anlaşma yaptığını duyurdu. San Francisco merkezli şirketten milyonlarca değerinde finansal teşvik alırken, XRP token’ını döviz işlemlerinde kullanıyordu. Bununla birlikte, ortaklık, Ripple ve yöneticilerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasadışı XRP satışları iddiasıyla dava edilmesinin ardından sona erdi.

MoneyGram, Ripple ile bağlarını kestikten sonra Bitcoin‘i (BTC) benimsemeye başlayarak yeni bir hizmet sunmaya karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir