Kripto paralar için 2019’da ‘yükseliş’ geliyor

Risk sermayesi yatırımcısı Fred Wilson, 2019’da kripto paraları güvenli liman olarak görmüyor fakat yeni bir yükseliş aşamasının başlayacağını düşünüyor.

Wilson; Twitter, Tumblr, Zynga ve Etsy gibi şirketleri destekleyen Amerikan bir iş adamı ve risk sermayedarı. Aynı zamanda, New York merkezli bir risk sermayesi şirketinin kurucu ortağı. Ayrıca, Wilson’un erken dönemde dijital paralara yatırım yaptığı biliniyor.

“2019’da ne olacak” başlıklı blog yazısında, Wilson, hisse piyasalarında ayı döneminin de aralarında olduğu bir dizi olaydan bahsederek zayıflayan ekonomiye dikkat çekiyor. Küresel ekonomiyle ilgili bazı önemli konuların yatırımcıları startup’lara karşı temkinli davranmaya iteceğini söyleyen Wilson, kripto paraları bir güvenli liman olarak görmemesine rağmen 2019’da bazı canlılık belirtileri görebileceğimizi düşünüyor.

Bir sonraki yükseliş evresinin itici gücüne gelince, Wilson 2017’de sözü verilen bir dizi vaadi listeliyor. Bunlar arasında; Protocol Labs’ın madencilik yazılım projesi Filecoin, blockchain tabanlı ödeme projesi Algorand ve Ethereum ile rekabet edebilecek birtakım yeni nesil akıllı sözleşme platformları.

Wilson’a göre, sabit coinler önemli bir ilerleme gösterecek ve geniş bir kabul görecek. Ayrıca, kripto paralarla ilgili oyunlar, harca-kazan fırsatları ve değiştirilemez token’lar da gelişme gösterecek diğer alanlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir