Etherium’un önü açık

Ethereum blok zincirine gelen güncelleme sonrası Ether’de görülen hareketliliğe paralel, Bloomberg üst düzey emtia analisti Mike McGlone, Bitcoin’deki artışa rağmen Ether’in Bitcoin’in yerini almasının olası olduğuna inanıyor.

Bloomberg’ün üst düzey emtia stratejisti Mike McGlone’a göre Ether’in Bitcoin’in yerini almasını durdurmak gittikçe zorlaşıyor.

McGlone’un söz konusu öngörüsü Ethereum blok zincirinde hafta sonu gerçekleşen bir güncelleme sonrası geldi. Söz konusu güncelleme kapsamında, Ethereum blok zincirindeki işlemleri onaylayan madencilere ödenen işlem ücretleri için daha belirgin bir fiyatlama sağlanması ve az miktarda tokenların “yakılmasıyla” blok zincir üzerindeki emirlerin işlenme süreçleri değişiyor. Söz konusu “yakılan” tokenlar, anahtarları olmayan hesaplara gönderiliyor ve kimse bu tokenlara ulaşamadığı için yakılmaya gönderilen tokenlar sirkülasyondan çıkıyor. Bu da arzın azalmasına yol açarak piyasadaki Ether’lerin daha az ve daha değerli olmasına yol açıyor. Bu güncelleme sonrası Ether, Mayıstan bu yana ilk kez 3 bin doların üzerine çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir