Dip avcıları için son 3 ay

Çinli Bitcoin milyarderi Zhao Dong, piyasadaki gidişata ilişkin yaptığı yeni bir değerlendirmede, “Önümüzdeki üç ay dip avcıları için son şans olabilir.” dedi.

Çin’in en etkili Bitcoin milyarderlerinden biri olan Zhao Dong, kripto para piyasasındaki bu mevcut gidişatın yakında sona ereceğini düşünüyor.

Bitfinex’in hissedarlarından ve aynı zamanda kripto para kiralama platformu RenrenBit’in kurucusu olan Zhao, Weibo’daki hesabında, kripto para piyasasına ilişkin öngörülerini paylaştı.

8BTC’de yer alan habere göre Dong, “Önümüzdeki üç ay dip avcıları için son şans olabilir. Bunun ardından kripto para piyasası bahara ve yaza girecek. Her zaman, tıpkı mevsim döngüsü gibi inişler ve çıkışlar olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Dong, Bitcoin piyasasına 2013 yılında 10 milyon yuan ile girmişti ve bu ilk yatırımı hemen bir yıl sonra Bitcoin’deki fiyat artışıyla birlikte 100 milyon yuana çıktı. Bitcoin’e aşırı iyimser yaklaşması onu hızla ağır kaldıraçlı pozisyonlar açmaya yönlendirdi. Bunun sonucunda ise tam bir günde 9000 BTC kaybetti. O dönem intihar etmeyi bile düşündüğünü söyleyen Dong, iki buçuk yıl içinde tüm borçlarını geri ödemeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir