Bitcoin’in gerçek değeri 14,000 dolar

Fundstrat Global Advisors’ın araştırma şefi ve yönetici ortağı Tom Lee, Bitcoin’in gerçek değerinin 14,000 dolar olduğunu ileri sürdü. Lee ayrıca eski balina cüzdanlarının kitlesel Bitcoin alımlarına başladığını iddia etti.

Fundstrat Global Advisors’tan Tom Lee, Bitcoin’in gerçek değerinin 14,000 dolar civarında olduğuna inanıyor. Fundstrat’ın araştırma şefi ve yönetici ortağı, ayrıca Bitcoin balinaların (büyük miktarda Bitcoin sahibi olanlar) geri döndüğünü ve pozitif piyasa duyarlılığına doğru kaymadan ötürü kitlesel geri alımların başladığını söyledi.

Dün CNBC’ye konuşan Lee, en büyük kripto paranın yaşadığı fiyat yükselişine istinaden şöyle konuştu:

Bitcoin, zorlu bir 2018 geçirdi ve 2019’un büyük kısmı için birçok olumlu gelişme sayesinde sürekli tırmanıyor. Eski balina cüzdanlarının çoğu Bitcoin alıyor.”

Lee’ye göre bu eski balinaların çoğu, Bitcoin’in fiyatı 2017’nin Aralık ayında 20,000 dolar olduğunda tüm varlıklarını tasfiye etti.

Öte yandan Lee, Bitcoin’in hala gerçek değerinin altında işlem gördüğünü ileri sürdü. Fundstrat’ın yönetici ortağı, Bitcoin’in gerçek değerinin 14,000 dolar olduğunu ifade etti.

Lee’nin iddiasına göre BTC, şu anda gerçek değerinin yüzde 65 daha altında işlem görüyor. Wall Street analisti, bu iddiasını ortaya atarken aktif adresleri ve kullanıcı başına etkinliğin yanı sıra bir emtianın boğa piyasası sırasındaki başabaş maliyetinin 2.5 kat daha üzerinde işlem görmesi gerektiği gerçeğini esas alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir