Bitcoin’de 3 ayın zirvesi!

Yaklaşık 3 ayın en yüksek seviyesini gören Bitcoin fiyatları, zirveye yakın seviyelerdeki hareketini sürdürüyor. Analistler Bitcoin’de yeni zirvelerin sürpriz olmayacağını değerlendirirken; Bitcoin fiyatlarında 50 bin 500 dolar seviyesinin yükselişin devamı için kritik olduğunu belirttiler.

Küresel piyasaların odağında ABD’de perşembe günü başlayacak olan Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu’nda Fed Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı konuşma ve Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında delta varyantına ilişkin gelişmeler yer alırken; kripto para birimleri yeni haftaya güçlenerek başladı.

Bitcoin fiyatları, bireysel yatırımcıların ilgisinin yanı sıra kurumsal ilginin de artmasıyla 14 Mayıs tarihinden beri ilk kez 50 bin dolar seviyesini aştı. PayPay Holdings, İngiltere’deki bütün kullanıcılarına bu haftadan itibaren bitcoin ve diğer kripto paralarda alım, satım ve saklama hizmeti sunacağını duyurması da bu yükselişte etkili oldu. Tarihi zirvesinden yaklaşık olarak yüzde 30 oranında uzak olan Bitcoin fiyatlarında, yükselişin devam etmesi ve yeni tarihi zirvelerin görülebileceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir