Bitcoin 115 bin dolar yolunda

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, en büyük kripto paranın bu sene içinde 115 bin dolara ulaşacağını tahmin ettiğini belirtti.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara odaklanan San Francisco merkezli bir yatırım şirketi olan Pantera Capital’ın kurucusu ve aynı zamanda da CEO’su olan Dan Morehead, şirketin çevrimiçi yayınında Bitcoin’in artık rüştünü ispat ettiğini ve bu sezonki rallisi için hala çok fazla enerjisi olduğunu belirtti.

Morehead şöyle dedi: “Para basma politikaları sebebiyle Bitcoin ve diğer kripto paraların patlama yaşayacağını söylemiştik ve öyle de oldu. Son 12 ayda olan bir diğer en büyük olay ise, kurumsal firmaların başta Bitcoin olmak üzere ciddi şekilde kripto paralara yönelmesiydi.”

Şu andaki rallinin 2017’dekinden çok daha farklı olduğunu ve kurumsal yatırımcıların artan ilgisi, merkeziyetsiz finansın gelişimi ile içinde bulunduğumuz finansal ortamın yatırımcıları değer saklama varlıklarına itmesinin en büyük farklılıklar olduğunu söyleyen Morehead şunu belirtti: ““FED başkanı da, ABD’nin 200 yıllık tarihinde bastığından her ay daha fazla para bastığını söyledi. Gerçekten limitsiz para basımı konusu masadaydı. Elinizdeki sınırlı miktarda kağıt parayla; altın, emlak, S&P 500 ya da Bitcoin gibi sınırlı miktardaki varlıkları almak isterseniz bunların fiyatların ciddi yükselişler olur. Şu anda kripto paralar bir roket gibi yükseliyor”

Kovid-19 ile para arzının ciddi şekilde arttığını belirten Morehead, Bitcoin’in rallisinin de bu dönemden sonra başladığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir