Binance’den sürpriz Türkiye hazırlığı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Türkiye’de de Türk Lirası ile işlem yapılabilecek bir kripto para borsası açmayı planlıyor.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, dün itibari paralarla kripto para alınıp satılabilen ikinci borsasını açtı. Platform, bu borsaların ilkini geçtiğimiz Ekim ayında Afrika ülkesi Uganda’da açmıştı. Bu borsa açılışları, şirketin her kıtada en az iki tane itibari paralarla kripto para alınıp satılabilen borsa açma planının yalnızca başlangıcı. Borsalar, Binance teknolojisi üzerine inşa edilirken ayrı bir tüzel kişilik olarak oluşturuluyor.

Düzenleyici kurumlarla yaşanacak ihtilafları en aza indirmek için tüm itibari para borsalarının başlangıçta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere yalnızca iki kripto parayı desteklemesi bekleniyor. Şirket, bu yıl en az iki tane daha borsa açmayı planlıyor. Bu borsaların biri Malta, diğeri Singapur’da olacak.

The Block, bir sonraki muhtemel lokasyonların Güney Kore, Lihtenştayn, Arjantin, Rusy ve Türkiye olduğunu öğrendiğini bildirdi. Binance, Bermuda’yı da itibari para borsası için potansiyel bir yer olarak görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir