Binance temizliğe devam edecek

Lider kripto para borsası Binance‘in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, dün gerçekleştirdiği bir soru-cevap oturumunda bazı kripto paraların borsadan çıkarılmasıyla ilgili yaşanan tartışmalara da değindi.

Zhao, bu konuda “Bir projeyi listelerken bazı belirli kriterlere göre listeliyoruz ve zamanla bazı projeler bu standartların altına düşebiliyor, bu durum da bizler de onları liste dışı etmek zorunda kalıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kripto paraları liste dışı etmenin zararlı etkilerini kabul eden Zhao, buna karşın belirli standartların altına düşen farklı kripto paralar olduğunda onları da liste dışı etmeyi sürdüreceklerini açıkça belirtti.

Binance’in kurucusu, “Kripto paraları liste dışı ettiğimizde kendimize ve bu kripto paralara yatırım yapan kullanıcılara zarar verdiğimizin farkındayız. Ama projeler, kendilerini savunmak zorunda ve çoğu bizimle ya da biz olmadan devam edecek.” dedi.

2018’in ikinci yarısında Binance, OKEx ve Kucoin gibi önde gelen borsalardan birçok liste dışı haberi geldi. Binance, en son borsadan CLOAK, MOD, SALT, SUB ve WINGS’i çıkarmıştı. Bu kripto paralar, Binance’den liste dışı edilmelerinin ardından değerlerini en az yüzde 50 oranında yitirmişlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir