Binance marjin trading testlerine başladı

Bugün, Binance’in henüz tüm kullanıcılara açılmayan yeni özelliği marj ticaretinde Bitcoin’in düşüşüne oynayan birinin pozisyonu tasfiye oldu. Bu, borsanın marjin işlemlerindeki ilk tasfiye işlemi olarak kayıtlara geçti.

Borsanın CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak kişisel Twitter hesabından “Bugün ilk marj tasfiyemizi gerçekleştirdik. Tahmin edebileceğiniz gibi bir Bitcoin kısa (short) pozisyonuydu. Bitcoin ve B…’ye karşı oynama.” açıklamasını yaptı.

Bunu, takipçilerine marj ticareti yaparken dikkatli davranmalarını hatırlatmak amacıyla söyleyen Zhao, “B…” ifadesi ile de büyük olasılıkla borsanın kendi kripto parası Binance Coin’i (BNB) kastediyor.

Binance, marjin ticaretinin son testlerini yapmak için Haziran ayının ikinci haftasında 1000 kullanıcı seçmişti. Şu anda marj ticareti sitenin beta.binance.com adresinde 1000 farklı kullanıcıya açık durumda.

Borsanın marjin işlemlerini yakın bir zamanda yenilenen arayüzü ile birlikte tüm kullanıcılara açması bekleniyor. Platform ilk aşamada 9 işlem çiftiyle BNB, BTC, ETH, TRX ve XRP için marj ticareti olanağı sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir