Binance Coin rekor tanımıyor

Bitcoin borsası Binance‘in kripto parası Binance Coin, rekor tanımıyor. Kripto para, devam eden yükselişiyle birlikte Stellar’ı da geçti.

Günlerdir yükselişini sürdüren kripto para, dün itibari ile piyasa kapitalizasyonu ile Stellar’ı geçerek CoinMarketCap üzerinde 8. sıraya yerleşti.

Aynı zamanda BTC bazında yeni bir rekor zirveye daha ulaşan BNB, 0.0031 BTC’yi gördü.

BNB’nin bir basamak üzerinde yer alan Tether’le arasında ise yaklaşık 400 milyon dolarlık erimesi zor bir fark var. Kripto paranın bu farkı da eriterek 7. sırayı alıp almayacağını zaman gösterecek. Ancak şu aşamada hacim verileri, BNB’nin yükselişini sürdürecek ivmede görünmüyor.

BNB neden yükseliyor?

BNB’nin yükselişine gerekçe olarak birkaç faktörden söz edilebilir. Bunlardan ilki borsanın ICO platformu Binance Launchpad üzerinde BNB için önemli bir kullanım alanı yaratılmış olması. Burada düzenlenen ICO’larda token’lar yalnızca BNB ile alınıyor ve bu da BNB için bir talep oluşturuyor.

Öte yandan bir başka fiyat katalizörü ise Binance DEX, yani Binance’nin merkezsiz borsası. Borsa, şu anda test sürümünde kullanılabiliyor. Bununla beraber çok uzak olmayan bir gelecekte tam sürüme geçmesi bekleniyor. Bu beklentinin bazı piyasa oyuncularını Binance Coin alımına yönlendirdiği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir