Merkezsiz borsalar geliyor

OKCoin ve OKex‘in CEO’su Star Xu,  OKCoin’in merkezsiz bir kripto para borsası kurmayı planladığını açıkladı.

Xu’nun CEO’su ve kurucusu olduğu OKCoin’in artık iki ana iş dalı var.  Yurt dışı operasyonları söz konusu olduğunda şirket, OKEx dahil, dünya çapında birçok lisanslı kripto para borsası kurdu. Yurt içi operasyonlarda ise dijital cüzdan, Blockchain’in temel teknolojilerini ve uyumlu uygulamaları geliştirmek için çalışıyorlar.

Xu, aynı zamanda bir halka açık zincir de geliştirdiklerini söyledi. CEO, Blockchain’in benimsenmesinin önündeki ana engelin düzenlemeler değil, temel teknolojiler olduğu görüşünde.

Xu, OKCoin’in merkezi olmayan bir ticaret platformu kurmayı planladığını da ifade etti ve “Gelecekte kripto paralar arasındaki işlemler için merkezsiz borsalar, merkezi borsaların yerini alacaklar. Bu nedenle biz de kendimizi değiştirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Blockchain sektörünün gelişimine dair fikirleri sorulduğunda ise Xu, küresel kripto para piyasasının şu anda 200 milyar doların üzerinde olduğunu ve bu sayı 10 trilyona ulaştığında hemen hemen her şeyin blok zincir ile çalışacağını düşündüğünü belirtti.

Bu arada OKEx’in dişli rakibi Binance de halihazırda merkezsiz bir kripto para borsası inşa etmek için çalışma halinde. Bugünkü lider merkezi borsalar arasındaki rekabet, gelecekte merkezsiz alanda da devam edecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir